Yukarı Çık
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
Paylaş:

KORE ve JAPONYA’da BAHAR

SEUL(2) - OSAKA(2) – NARA - KYOTO(2)– HAKONE – FUJI DAĞI – TOKYO(2)

12 - 22 MAYIS 2016 (THY İLE)

** İstanbul’dan katılacak misafirlerimiz için 50 USD indirim olacaktır**

12 MAYIS CUMA 1.Gün: ANKARA -İSTANBUL - SEUL

Evlerden özel transfer ve saat 15:30’da  Esenboğa havalimanında buluşma. Çıkış ve bagaj işlemleri sonrası TK 2159 seferi ile saat 17:05’te İstanbul’a uçuş. İstanbul’dan binecek yolcularımızla saat 18:30’da buluşma. TK 88 seferi ile saat 20:40’ta Güney Kore’nin başkenti Seul’e uçuş. Geceleme uçakta..

13 MAYIS CUMARTESİ 2.Gün: SEUL

Saat 12:40’da  varışta Otele transfer.  Öğleden sonra Kore’ye özgü ürünlerin satıldığı Namdaemon pazarı gezildikten sonra  akşam Han Nehri’nde tekne gezisi ve ardından yerel restoranda  alınacak akşam yemeği ardından geceleme…

14 MAYIS PAZAR  3.Gün: SEUL

Kahvaltı sonrası yapılacak panoramik şehir turu sırasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, Seul Kulesi, Namsangol Hanok Köyü ile şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasındadır.  Geceleme Otelimizde..

15 MAYIS PAZARTESİ  4.Gün: SEUL - OSAKA

Erken kahvaltı sonrası (paket olarak alınacaktır) havalimanına transfer ve Kore Havayolları KE 723 seferi ile saat 09:35’te Japonya’nın en önemli ekonomi, ticaret ve sanayi merkezlerinden olan Osaka’ya uçuş. Saat 11:20’de varışta  Otele yerleşmeden önce yapılacak şehir turunda  17.yüzyılda inşa edilmiş ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden olan Osaka Kalesi ve iki kuleden oluşan Umeda Sky Gökdeleni görülecek, ardından yeni yapılan liman bölgesinde Kaiyukan Akvaryumu gezilecektir.  Modern Mega kentin tadını çıkartmak ve alış veriş için Shinsaibashi’de serbest zaman verilecektir. Yerel restoranda alınacak akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.

16 MAYIS SALI  5.Gün: OSAKA - NARA - OSAKA

Kahvaltı sonrası Japonya'nın eski başkentlerinden biri olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan 1 saat mesafedeki Nara’ya gideceğiz. Nara Büyük Budası'nın bulunduğu Todaiji Tapınağı’nı, Büyük Buda'yı içinde barındıran ve dünyanın en büyük ahşap yapısı olduğu söylenen Daibutsuden'i ve Ceylan Parkı’ndaki ceylanları görüp fotoğrafladıktan sonra tur bitiminde Osaka’ya dönüş. Geceleme Otelimizde..

17 MAYIS  ÇARŞAMBA  6.Gün:  OSAKA-HIROSHIMA -KYOTO

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış ve dünyanın en hızlı trenleri olan Shinkansen’ler ile 80 dakika mesafedeki Hiroshima’ya gidiyoruz. Varışta nükleer bomba atılan ilk şehir olan Hiroşima’ya adanmış UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Barış Anıtı Parkı’nı gezeceğiz. Öğle yemeği ardından feribotla Japonlar için kutsal bir yer olan ve ülkenin en güzel Manzaralarından birine sahip ‘’Yüzen Tapınak’’ Torii’yi göreceğimiz Miyajima

Adası'na gideceğiz. Hiroşima İstasyonuna dönüş ve saat 16:30’da hızlı trenle 1,5 saat mesafedeki Kyoto’ya gidiş. Varışta Otele yerleşme ve geceleme

18 MAYIS  PERŞEMBE 7.Gün: KYOTO

Kahvaltı sonrası  Kyoto şehir turumuza başlıyoruz. Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biri. Şehir turumuzda, altında akan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı’nı gezip öğleden sonra iç içe geçmiş bir kale, saray ve etraflarını saran muhteşem güzellikteki geniş Japon bahçelerini içeren Nijo Kalesi kompleksi, zen inancına göre inşa edilmiş, altından yapılan Kinkakuji Tapınağı ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, içinde büyüleyici bir Zen Bahçesi bulunan Ryoanji Tapınağı’nı gezeceğiz. Burada dolaşırken alışveriş yapma imkânı da bulacağız. Daha sonra dinlenmek için otelimize dönüyoruz.  Akşam yemeğe giderken geyşaların bulunduğu Gion Bölgesi'nde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Akşam yemeğimizden sonra otelimize dönüş ve geceleme

19 MAYIS  CUMA  8.Gün: KYOTO – HAKONE - FUJI DAĞI - TOKYO

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi yaparak ayrılıyoruz. Bugün valizlerimiz tren yolculuklarında rahat hareket edebilmemiz için özel otobüsümüz ile Tokyo'ya gönderileceğinden yanınıza gerekli eşyaları taşıyabileceğiniz ufak bir çanta almanızı rica ediyoruz. Trenle Hakone’ye gidip eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz en yakın noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’de Oshino Hakkai adlı turistik bir köye varış ve kısa gezinti sonrası  öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Yemek sonrası Ashi Gölü’nde bir tekne gezisi sırasında bu doğa harikası coğrafyada fotoğraf Fuji Dağını ve fotoğraflama imkanı olacak. Daha sonra otobüsümüzle Tokyo’ya gidiş.  Varışta  Otele yerleşme,   geceleme..

20 MAYIS CUMARTESİ  9.Gün:  TOKYO

Kahvaltı sonrası yapılacak şehir turu esnasında 200 mt’den fazla yüksekliği ile Metropolitan Binası (Tokyo Kulesi)’ndan şehrin panoramik görüntüsü izlendikten sonra  ünlü Asakusa Bölgesini ve içinde yer alan Sensoji Tapınağı’nı, İmparatorluk Sarayı’nı ve balık pazarı’nı geziyoruz. Şehir turumuzun devamında okyanusa akan Sumida’da nehrinde tekne turuna çıkarak şehre farklı bir açıdan bakacağız. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme Otelimizde.

21  MAYIS PAZAR  10.Gün:  TOKYO- İSTANBUL

Kahvaltı sonrası tam gün serbest. Harakuju ve Omotesando alışveriş merkezlerinde ve Tokyo’nun en kalabalık bölgesi; alışveriş merkezlerinin, kafe ve restoranların bulunduğu Ginza’da serbest zaman verilecektir. Arzu edenler için Ekstra Nikko Turu yapılacaktır (150 USD). UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinde birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelale’leri ziyaret edeceğiz. Daha sonra 15000 işçi tarafından günümüzün parası ile üç yüz milyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz. Rehberin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına transfer. Pasaport ve çıkış işlemleri sonrası Türk Hava Yolları’na ait TK 053 sefer sayılı uçakla 22.30’da İstanbul’a uçuş. Geceleme uçakta..

22 MAYIS PAZAR   11.Gün: ISTANBUL-ANKARA

Yerel saat ile 05.15’te varış. TK 2122 seferi ile saat 07:00’de Ankara’ya uçuş ve saat 08:10’da varış.  Anılarla dolu gezimizin sonu..

TUR ÜCRETİ

İKİLİ ODADA KİŞİ BAŞI      : 4,900 USD

TEK KİŞİ FARKI                  :    550 USD

NOT: Ödemeler nakit ve Nisan sonuna kadar parçalı ödeme şeklinde olacaktır. Kredi kartı ile taksitli ödemek isteyen misafirlerimiz için ücret 4,950 USD olacaktır..

Taksitler 9 taksitte ve Bonus,  World, Axess, Finans kartlara uygulanacaktır..

 


- Türk Havayolları ile Ankara-İstanbul –Seul / Tokyo – İstanbul-Ankara arası ekonomi sınıf uçak bileti ve Havalimanı vergileri

- Kore havayolları ile Seul-Osaka arası uçak bileti

- Seul’de 2 gece 4* Otelde konaklama

- Osaka’da 2 Gece 4*Otelde konaklama

- Kyoto’da 2 Gece 4*Otelde konaklama

- Tokyo’da 2 gece 4*Otelde konaklama

- Osaka-Hiroshima-Kyoto-Hakone arası Hızlı Trenlerle ulaşım

- Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler

- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri

- Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri

- Programda belirtilen tekne gezileri

- Programda belirtilen  2 öğle ve  4 akşam yemeği..

- Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

-Seyahat ve sağlık sigortası


- Yurt Dışı Çıkış harcı (15 TL)

- Programda belirtilmeyen öğle yemekleri

- Yemekler sırasında alınacak tüm  içecekler

- Fazla bagaj ücretleri

- Kişisel harcamalar

12.05.2017 Cuma - 22.05.2017 Pazartesi
02-11 Yaş Çocuk 4900$
0-2 Yaş Çocuk 550$

Ziyaretci Yorumları


Bu Tur İçin Hiç Yorum Yapılmamış.İlk Yorum Yapan Siz Olun..

Yorum Eklemek İstermisiniz ?

Adınız Soyadınız:
Telefonunuz:
Emailiniz:
Puanınız:

Yorum Başlık:

Güvenlik Kodu:
Düşünceleriniz:

Max 1000 Karekter Girebilirsiniz.BENZER TURLAR