Yukarı Çık
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
Paylaş:

DANS VE MÜZİĞİN BAŞKENTİ KÜBA 19 MAYIS ÖZEL TURU

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ DİREKT SEFERİ İLE

3 ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL!                  

CAYO SANTA MARIA’DA HERŞEY DAHİL KONAKLAMA!

7 GECE 8 GÜN

18 MAYIS  – 25 MAYIS 2017

HAVANA (4)–TRINIDAD–CAYO SANTA MARIA (2)–SANTA CLARA–REMEDIOS – HAVANA (1)

Gidiş

Dönüş

Tarihler

Günler

İstanbul – Havana

Kalkış ve İniş Saatleri

Havana - İstanbul

Kalkış ve İniş Saatleri

Havana

Havana

18 Mayıs – 25 Mayıs 2017

Perşembe - Cuma

01:10 – 08:00

10:00 – 09:15+1

1.Gün: İSTANBUL - HAVANA 17 Mayıs - 18 Mayıs 2017 – Çarşamba / Perşembe

Atatürk Havalimanı Dış hatlar gidiş terminalinde Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece 22:30’da buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK183 sefer sayılı uçuşu ile 01:10’da Havana’ya uçuyoruz. Yaklaşık olarak 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından 08:00’da Havana’ya varıyoruz. Havana’ya varışımıza istinaden alanda bizleri karşılayacak olan özel aracımız ile Havana şehir turumuza başlayacağız. Etkileyici tarihinin yanı sıra ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş olan bu şehir sizi ilk görüşte içine çekecek. 50’li Amerikan arabalarını sıkça görecek, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine tanıklık edecek, renkli insanları ile tanışacak ve müziğe doyacaksınız. Gerçekleştireceğimiz Havana şehir turumuzda UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Eski Havana, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Katedral Meydanı, Morro Kalesi, Ernest Hemingway ile ünlenen barlar sokağı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzda aynı zamanda üzerinde “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh”  yazısı ile bizleri karşılayacak olan Mustafa Kemal Atatürk büstünde fotoğraf molası vereceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Öğle yemeğimizin ardından Havana Club Rom Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otelimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Gecelememiz Havana’daki otelimizde. 

2.Gün: HAVANA 19 Mayıs 2017 - Cuma

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek öğle yemekli Vinales Vadisi ve Pinar Del Rio Turu’muza katılabilirler. Turumuz sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek Tropicana Show’a katılabilirler. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Gecelememiz Havana’daki otelimizde.

Vinales Vadisi ve Pinar Del Rio Turu – Öğle yemekli | 90 EUR

UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Cristof Colomb burayı ilk gördüğünde “İnsan gözünün görebileceği en güzel yer.”olarak tanımlamıştır. Yaklaşık olarak 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales şehir merkezini, tütün tarlalarını ve yerel puro çiftliklerini ziyaret edeceğiz. Küba purolarının resmi olarak üretildiği Puro Fabrikası’nda el yapımı Küba purolarının yapım aşamalarını izleyeceğiz. Küba yerlilerinin uzunca süre yaşadığı, karstik oluşumlar sonucu ortaya çıkan yeraltı mağarası Cueva del Indio’yu küçük sandallar ile gezeceğiz. Öğle yemeğimizi local restoranda alacağız. Sonrasında yüksek bir dağın yamacına çizilmiş olan Mural de la Prehistoria’yu ziyaret edeceğiz. Bu muhteşem eser sizi şaşırtacak ve eşsiz yeşillikteki manzarası sizleri büyüleyecek.

Tropicana Show | 130 EUR

3.Gün: HAVANA 20 Mayıs 2017 – Cumartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak gerçekleştirilecek olan öğle yemekli Havana Turu’na katılabilirler. Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz Buena Vista Social Club üyeleri ile birlikte çalışmış Kübalı sanatçıların canlı ritimleri eşliğinde Cafe Taverna’da akşam yemeklerini alabilirler. Gecelememiz Havana’daki otelimizde.

Havana Turu – Öğle yemekli | 85 EUR

Turumuzda Havana’nın renkli, canlı sokaklarını doya doya gezeceğiz. Renkli Amerikan arabaları ile Küba sokaklarında kısa bir gezi yapacağız. İsmini Fernando Hamel’dan alan ufak meydanda sergilenecek olan rumba performansını izleme fırsatı yakalayacak, Ernest Hemingway ile ünlenen ve dünyanın en iyi Daiquiri’sini tadabileceğiniz Floridita’da öğle yemeğimizi alacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında Devrim Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, devrim döneminden kalma silahları, eşyaları görebilecek, devrim dönemine yakından tanıklık edeceğiz.

Cafe Taberna  - Akşam yemekli |90 EUR

4.Gün: HAVANA 21 Mayıs 2017 - Pazar

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Ernest Hemingway Turu’na katılabilirler. Turumuz sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Gecelememiz Havana’daki otelimizde.

Ernest Hemingway Turu | 50 EUR

Turumuzda Havana’ya 20 dakika uzaklıkta bulunan küçük bir balıkçı köyü olan Cojimar’ı ziyaret edecek, Ernest Hemingway adına yapılan büstü göreceğiz. Ardından yazarın La Vigia çiftliğinde bulunan şu anda müze olarak kullanılan evini gezecek, anılarına şahitlik edeceğiz.

5.Gün: HAVANA – TRINIDAD – CAYO SANTA MARIA 22 Mayıs 2017 - Pazartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekletiriyoruz ve Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Trinidad’a varışımıza istinaden bu küçük, şirin şehirde kısa bir tur yapacak, rom, limon ve bal ile yapılan içkisi ile ünlü olan La Canchanchara Barı’ı ziyaret edecek, içkilerimizi yudumlarken keyifli Küba şarkılarını dinleyeceğiz. Öğle yemeğimizi local bir restoranda alacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında Cayo Santa Maria’ya doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Cayo Santa Maria’daki otelimizde.

6.Gün: CAYO SANTA MARIA 23 Mayıs 2017 - Salı

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında tüm gün her şey dahil konaklamamızın tadını çıkarıyor, yolculuğumuzun yorgunluğunu üzerimizden atıyoruz. Gecelememiz Cayo Santa Maria’daki otelimizde.

7.Gün: CAYO SANTA MARIA -  SANTA CLARA – REMEDIOS – HAVANA 24 Mayıs 2017 - Çarşamba

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Remedios Kasabasını ve Che Guevara’nın Anıt Mezarı ve Zırhlı Treni’i ziyaret edeceğimiz Santa Clara’yı gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Öğle yemeğimiz sonrasına Havana’ya hareket ediyoruz. Havana’ya varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz ve serbest zaman. Gecelememiz Havana’daki otelimizde.

8./9.Gün: HAVANA 25 Mayıs 2017/ 26 Mayıs 2017 – Perşembe / Cuma

Otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından İstanbul uçuşumuz için Jose Marti Havaalanı’na doğru hareket ediyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın TK183 sefer sayılı uçuşu ile 10:00’da İstanbul’a uçuyoruz. Yeni güne uçakta gireceğiz. Yerel saat ile 09:15’te İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. 

Bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek dileği ile.

 

ŞEHİRLER

OTELLER

 Tur Fiyatı

2/3 Kişilik Odada

Kişi Başı

 Single

Oda Farkı

 0-2

Yaş

 3-11

Yaş

 

 

Havana

 

4*H10 Panorama Hotel vb.

www.h10hotels.com

Oda+Kahvaltı

 

2.270 USD

480 USD

450 EUR

2.170 USD

 

 

 

Cayo Santa Maria

 

5* Ocean Casa Del Mar Hotel vb.

https://www.oceanhotels.net/en/cayo-santa-maria-hotels/ocean-casa-del-mar

Herşey Dahil

 

Türk Hava Yolları Uçuş Detayları

1 TK 183 G  TH 18MAY  ISTHAV HK21  0110 0800

2 TK 183 G  TH 25MAY  HAVIST HK21  1000 0915*

 

ÖNEMLİ

ACENTA, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ACENTA sorumlu tutulamaz. ACENTA gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. ACENTA, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACENTA sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 

 

 

 


Türk Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul-Havana / Havana-Istanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı vergileri

Alan transferleri

Belirtilen ve benzeri otellerde Havana’da 5 gece oda-kahvaltı, Cayo Santo Maria’da 2 gece her şey dahil konaklamalar

Havana panoramik şehir turu – öğle yemekli

Trinidad panoramik şehir turu – öğle yemekli

Remedios panoramik şehir turu

Santa Clara panoramik şehir turu – öğle yemekli

Programda belirtlilen tüm transferler

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

SEYAHAT SİGORTASI


Küba Vizesi (55 USD)

Yurtdışı çıkış harcı

Ekstra turlar

Programda belirtilmeyen tüm hizmetler ve giriş ücretleri

Kişisel harcamalar

18.05.2017 Perşembe - 25.05.2017 Perşembe
İki Kişilik Odada Kişi Başı 2270$
Tek Kişilik Oda Farkı 480$
0-2 Yaş Çocuk 450$
02-11 Yaş Çocuk 2170$

Ziyaretci Yorumları


Bu Tur İçin Hiç Yorum Yapılmamış.İlk Yorum Yapan Siz Olun..

Yorum Eklemek İstermisiniz ?

Adınız Soyadınız:
Telefonunuz:
Emailiniz:
Puanınız:

Yorum Başlık:

Güvenlik Kodu:
Düşünceleriniz:

Max 1000 Karekter Girebilirsiniz.BENZER TURLAR