Çağrı Merkezi

DOĞU KARADENİZ KÜLTÜR & YAYLA TURU

SAMSUN & ORDU & GİRESUN & TRABZON & RİZE

ZİGANA DAĞI & UZUNGÖL & FIRTINA VADİSİ & AYDER & AMASYA & BATUM

1. GÜN: ANKARA-ORDU

Akşam saat 23.00’de Tunus Caddesi No:14 önünden hareket. Sabah saatlerinde Ordu’ya varış. Ordu’nun önemli seyir teraslarından biri olan Boztepe’de alınacak kahvaltı ve fotoğraf çekimi.

2. GÜN: ORDU-BOZTEPE- GİRESUN- AKÇAABAT-TRABZON – ATATÜRK KÖŞKÜ – AYASOFYA MÜZESİ – UZUNGÖL

Kahvaltı sonrası Giresun’a hareket. Giresun Kalesi ve Topal Osman’ın mezarı ziyaretleri ardından Karadeniz Sahil Yolundan Tirebolu,Görele,Eynesil,Vakfıkebir güzergahı ile Akçaabat’a varış. Öğle yemeği (meşhur Akcaabat köfte, piyaz, tatlı, ayran, çay, su) Trabzon’a hareket. Kommenos Kralı I.Manuel tarafından 1250-1260 yılları arasında yaptırılan geç Bizans kiliselerinin en güzel örneklerinden biri olan Ayasofya Camii(Kilisesi)  müzesinin gezilmesi sonrası Trabzon yöresine has gümüş Kazaziye ve telkari işlerinin yapımı ile bilgileneceğimiz ve en güzel örneklerini göreceğimiz gümüş mağazası gezisi ve alışverişi. Aracımız ile yapacağımız Trabzon Şehir turu esnasında panoramik olarak göreceğimiz Trabzon Kalesi (Aşağı, Orta ve Yukarı Hisar), Zağnos Paşa Köprüsü ve Vadisi, Gülbahar Hatun Camii ve Türbesi, Boztepe manzarası eşliğinde Ulu Önder Atatürk’ ün Trabzon ziyaretinde konuk olduğu Trabzon’a hakim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer alan 18-19. yy Avrupa mimarisinin güzel bir örneği olan Trabzonlu Rum Armatör ve iş adamı Kostantin Kabayanidis tarafından 1890-1902 yılında yazlık ev olarak yaptırılan Atatürk Köşkü gezilecektir. Yomra, Araklı, Sürmene, Of, Çaykara güzergahından denizden 1090 metre yükseklikte bulunan çam ormanları ile çevrili Haldizen Deresi’nin önünün bir heyelan sonucu kapanmasıyla oluşan Uzungöl’e (Şerah)varış. Otelimize yerleşme. Uzungöl etrafında yürüyüş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman yöresel ürünlerin ve hediyelik eşyaların satıldığı dükkanlarda alışveriş imkanı . Akşam yemeği ve geceleme.

3. GÜN: RİZE – FIRTINA DERESİ –FIRTINA VADİSİ-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-ÇAMLIHEMŞİN KONAKLAR MAHALLESİ – AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ – AYDER ŞELALESİ – KALEGON

Kahvaltı sonrası Of’a hareket Yöre ahşap köprü mimarisinin en güzel örneği olan Kiremitli Köprü’nün (Hapşiyaş)görülmesi. Çayın bahçeden mutfaklarımıza kadar olan serüvenini öğreneceğimiz çay fabrikası ziyareti ve alışverişi ardından Rize’ye hareket. Rize’ye özgü Rize Bezi(Feretiko) dokuma atölyelerinin görülmesi ve alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Çayeli, Pazar güzergahından  Çamlıhemşin’e hareket. WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) tarafından Avrupa’da acil korunması gereken 100 ormandan biri olarak ilan edilmiş olan Fırtına Vadisine giriş. Yöreye has taş kemer köprülerin en güzel örneği olan Timisvat Taş Kemer Köprüsü’nün görülmesi ve fotoğraf çekimi Fırtına Deresi kenarında bulunan Osmanlı alabalık tesislerinde öğle yemeği.(Çorba, alabalık, salata, ortaya muhlama, mısır ekmeği, Laz böreği, su çay)Bizi bekleyen minibüslerle Fırtına Vadisinin iç kısımlarını takip ederek 17-18 yy yöre ahşap ev mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz Çamlıhemşin Konaklar Mahallesinin panoramik olarak görülmesi ve Fırtına Vadisi ve deresini takip ederek.Çinçiva (Şenyuva )Köyü ve Çinçiva (Şenyuva Köprüsü)görülmesi ve fotoğraf çekimi ardından Denizden 750 metre Fırtına deresinden 100m yükseklikte  Fırtına Vadisine hakim bir tepenin üzerinde bulunan Yol ve vadiden geçen kervanların güvenliği amacıyla Kommenos dönemine ait Karakol Kale olarak inşaa edilen muhteşem Zilkale’nin görülmesi ve fotoğraf çekimi sonrası Fırtına Deresi’nin önemli kollarından Palovit Deresi üzerinde 15 m. Yükseklikten akan Palovit Şelalesinin görülmesi ve fotoğraf çekimi ardından Çamlıhemşin’e dönüş.Otobüsümüz ile buluşma. Ayder’e hareket Gelintülü Şelalesi, Ayder Şelalesi, Kalegon’un (Galegon) görülmesi ve keyifli bir yürüyüş sonrası Otelimize yerleşme. Kaplıcaya girmek, yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Ayder Yaylasında bulunan otelimizde.

4. GÜN: ÇAĞLAYANKÖY- SARP SINIR KAPISI – BATUM – HOPA

Kahvaltı  sonrası Fındıklı Çağlayanköy’e hareket. Yöre ev mimarisin ve Ahşap Nayla’ların (Serender) en güzel örnekleri ile Organik tarım yapılan Çay, Fındık ve Kivi’yi yakından görerek tanıyacağımız Çağlayanköy gezisi sonrası Hopa’ya hareket. Hopa’da bulunan otelimize varış. Bagajlarımızın otelimize bırakılması ve Açık Büfe Öğle yemeği ardından Sarp Sınır Kapısına Hareket. Gerekli gümrük işlemleri sonrası Ganio,Ahalsopeli,Çoruh nehri ve Köprüsünü görerek 14 Km lik bir yolculuk yapıyoruz.Batum şehir merkezinden Chakvi bölgesine hareket.19 yy’da Rus Botanikci Krasnow tarafından kurulan Batum Botanik Bahçesi,Devlet Sanat Müzesi(Resim Heykel Müzesi),Adjara Kharition Akhulediani Devlet Etnoğrafya ve Tarih Müzesi gezileri ardından Batum Bulvarında dinlenme Parlemonta Binası ve Başkanlık Sarayının bulunduğu meydanda fotoğraf çekimi ve serbest zaman.Batum’da alınacak olan Akşam yemeği (Açık Büfe ve Gürcü mutfağından örnekler) sonrası Rengarenk ışıkları ile Batum bulvarda serbest zaman ve fotoğraf çekimi Su dansı gösterisinin izlenmesi ardından saat 23.00’de Sarp Sınır Kapısına hareket. Gerekli gümrük işlemleri sonrası Hopa’ya varış. Otele yerleşme geceleme.

5. GÜN: HOPA-KAMİLET VADİSİ-ÇİFTE KÖPRÜ-SÜMELA MANASTIRI-HAMSİKÖY-ZİGANA

Kahvaltı sonrası Arhavi’ye hareket.Doğu Karadeniz bölgesinin önemli vadilerinden Saklı Cennet Kamilet Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Yöre taş köprülerin güzel bir örneği olan yine bölgede nadir olarak görülen Çifte Kemer Köprünün görülmesi ve fotoğraf çekimi sonrası Trabzon’a hareket.Trabzon Yörük Çadırında Yöresel öğle yemeği (Şaç kavurma,salata,ortaya kaygana,turşu kavurma,hamsi kuşu,tatlı,sınırsız ayran,semaverde çay) Trabzon İli Maçka İlçesi Altındere Milli Parkı içinde denizden 1150 metre Yükseklikte bulunan Sümela Manastırı’nın gezilmesi bu gezimiz esnasında Keşiş Odaları,Mutfak,Ayazma,Ana Kaya Kilise,Fırın,Yemekhane görülecektir.  (Arzu eden misafirlerimiz Manastıra minibüslerle çıkabilirler ekstra)Hamsiköy’e hareket. Köy içinde keyifli bir yürüyüş ardından Ünlü Hamsiköy sütlacı Tatma imkanı (Ekstra) Zigana’da bulunan tesisimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

6. GÜN: ZİGANA TÜNELİ-KARACA MAĞARASI-HARŞIT VADİSİ-GİRESUN-PERŞEMBE-YASON BURNU SAMSUN – İLKADIM ANITI - TÜTÜNCÜLER İSKELESİ - BANDIRMA VAPURU

Kahvaltı sonrası 1820 metre yükseklikteki Zigana Tüneli ve Dağının görülmesi fotoğraf çekimi ardından Gümüşhane ili Torul ilçesi Cebeli Köyü sınırları içinde kalan denizden 1550 m yükseklikteki Karaca Mağarası’ na gidiş. Oluşum zenginliği yönünden dünya sıralamasında ikinci, Türkiye sıralamasında ilk sırada yer alan doğa harikası Karaca Mağarası gezisi.Yöreye Has Pestil ve Köme alışverişi ardından Harşıt Vadisine giriş. Harşıt Vadisi, Torul ve Kürtün barajları ve baraj Göllerinin görülmesi.Tirebolu,Espiye, Keşap güzergahından Giresun’a varış. Öğle yemeği (Meşhur Karadeniz pidesi (Kaşarlı veya Kıymalı),salata,meşrubat,tatlı) Perşembe, Yalıköy, Bolaman güzergâhını izleyerek 26 Km lik bir yolculuk ile panoramik Karadeniz seyri ile efsanevi Argonot’lu Savaşçıların karaya çıktığı nokta olan Yason Burnu ve Kilisesi’nin görülmesi Samsun’a varış. İlk Adım Anıtı, Tütüncüler  İskelesi, Belediye Parkı, Onur Anıtı ve Mustafa Kemal Atatürk ile 18 arkadaşını Samsun’a getiren Bandırma Vapuru görülecektir. Akşam yemeği ve geceleme.

7. GÜN: SAMSUN-AMASYA-ANKARA

Kahvaltı sonrası Amasya’ya hareket.Amasya şehir turumuzda Atatürk'ün 22 Haziran 1919 tarihinde silah arkadaşları ile birlikte Cumhuriyet'in ilk yazılı belgesi olan Amasya Tamimi'ni kaleme aldığı 12 Haziran 1919 tarihinde Ulu önder ve silah arkadaşlarının Amasya’ya geliş anı ve Amasya ileri gelenlerince karşılanmalarının 12 Balmumu heykellerle canlandırıldığı Saraydüzü Kışla Binası Milli Mücadele Müzesi ve Kongre Merkezi, Harşena Dağı eteklerinde Yeşilırmak kıyısı boyunca bir inci gerdanlık gibi dizili Yalı Boyu Evleri, Harşena Dağı (Amasya Kalesi)Kral Kaya mezarları (panoramik) görüldükten sonra, örnek bir Amasya Yalıboyu Evi olan Hazeranlar Konağı,11 ayrı medeniyete ait arkeolojik, etnografik, sikke, mühür, el yazması Hitit Dönemi Fırtına Tanrısı Teşup Heykeli ve İlhanlı dönemi mumyaları ile öne çıkan yaklaşık yirmidörtbin civarında eseri ile bölgenin en modern ve en zengin müzesi Amasya Müzesi, II. Beyazıt Camii ve Külliyesi görülmesi Çorum’a hareket.Meşhur Çorum Leblebisi ve kuruyemiş alışverişi ardından Ankara’ya hareket.Akşam saatlerinde Ankara’ya varış.Gezimizin sonu..

Ek Notlar

OTELLERİMİZ
HOPA
PERONTİ HOTEL 4*
UZUNGÖL
İNAN KARDEŞLER TESİSİ
ZİGANA
ZİGANA YAYLA T.K (ZİTAŞ)   
SAMSUN
ANEMON OTEL 4*    
AYDER
ZAFRAN OTEL

Genel Bilgileri

Özel eşyalarınızın dışında sizlere önerebileceğimiz malzemeler; Rahat yürüyüş ayakkabısı(yedeği), fotoğraf makinesi-kamera(piller, film), yağmurluk, rahat t-shirt ve eşofman, yayla gezilerimiz sırasında özel eşyalarınızı yanınızda bulundurabilmeniz için sırt çantası, şapka, güneş gözlüğü, akşamları sıcak tutabilecek kazak, hırka, polar vb

BATUM (GÜRCİSTAN) ÇIKIŞLARINDA FOTORAFLI VE TC KİMLİK NUMARASI OLAN NÜFUS CÜZDANI veya PASAPORT İLE GİRİŞ VE ÇIKIŞ YAPILMAKTADIR. ANNE ve BABASI YANINDA BULUNMAYAN 18 YAŞINDAN KÜÇÜK OLAN KATILIMCILAR İÇİN ANNE ve BABADAN NOTER TASTİKLİ MUVAFAKATNAME ALINMASI GEREKMEKTEDİR.

NOTLAR:

* Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda  tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre belirlenecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini gizli tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.
* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-45 kişi arası kayıtlarda lux otobüslerle sağlanır.

*Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

*Müze Kart sahibi,17 Yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimize 20.00 TL İndirim yapılır

KARADENİZ Turumuz için Araca Biniş Noktaları
1-Tunus Cad. No:14 Önü
2-Sıhhiye Köprü altı
3-Aydınlık evler Türk Telekom Önü
4-Mamak Köprü

Tura Dahil Hizmetler

* Özel tur araçları ile seyahat
* Araç içi ikramlar
* 5 gece TAM PANSİYON konaklama (Kahvaltılar (6)öğle (5) ve akşam (5) yemekleri)
* Transferler
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi
* Kültür ve turizm bakanlığına ait Müze - ören yeri giriş ücretleri
* Karaca Mağarası Giriş Ücreti

 


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* İçecekler, ilk gün kahvaltı, Son gün öğle ve akşam Yemeği
* Batum müze girişleri
* Batum Botanik Parkı giriş
* Ordu Teleferik ücreti
* Sümela Manastırı Minibüs Ücreti

  • 15 TL YURTDIŞI ÇIKIŞ PULU


Bu turumuz şu an için satışa kapalıdır. Eğer turu talep etmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu eksiksiz bir biçinde doldurarak gönder butonuna tıklayınız.
Tur Talep Formu
Ad Soyad
Telefon
Cep Telefonu
Adres
Eposta
Size uygun olan tur başlangıç tarihi
Planladığınız tur katılımcı sayısı
Ek Notlar
Güvenlik Resmi CAPTCHA Image
Başka resim
Bu tur için bir yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
Sizde Yazın
Adınız Soyadınız
Başlık
Güvenlik Resmi CAPTCHA Image
Başka resim

Değerli Müşterilerimiz,

Saltur ile gezerken çekmiş olduğunuz fotoğrafların sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız, fotoğraflarınızı katıldığınız turu belirterek saltur@saltur.com.tr adresine eposta atabilirsiniz.

Sizden Gelen Fotoğraflar
Şu anda eklenmiş bir fotoğraf bulunmamaktadır. İlk gönderen siz olun!
DOĞU KARADENİZ KÜLTÜR & YAYLA TURU
Fotoğraf Galerisi
LiveZilla Live Help

%100 müşteri memnuniyeti ilkesini benimseyen Saltur Turizm Ailesi olarak daha iyisini ve daha kalitelisini sizlere sunmak için çalışıyoruz.
Saltur ile dünya küçülür hayaller gerçek olur.

Geo Master Visa UFTAA Iata Tursab Saltur Turizm

Saltur Turizm © 2014 | Tüm Hakları Saklıdır

SalAjans
Yukarı çık